Головна > Межівська громада > Межівська селищна рада сердечно вітає всіх комунальників із професійним святом

Межівська селищна рада сердечно вітає всіх комунальників із професійним святом

 Межівська селищна рада сердечно вітає всіх  комунальників із професійним святом!
Межівська селищна рада сердечно вітає всіх комунальників із професійним святом!

День комунальника − професійне свято, яке традиційно відзначається кожної третьої неділі березня. Цей святковий день присвячений усім працівникам житлово-комунальних господарств, які виконують вкрай необхідну справу – забезпечення життєдіяльності населених пунктів, надання різних послуг. Саме працівники цієї галузі роблять все можливе для того, щоб життя кожного було комфортним, зручним та безпечним.

Благоустрій населених пунктів Межівської селищної ради забезпечує комунальне підприємство «Комфорт».

У листопаді минулого року при Межівській селищній раді розпочало свою діяльність комунальне підприємство «Комфорт», яке сьогодні виконує роботи з благоустрою, вуличного освітлення, і навіть ямкового (поточного ) ремонту доріг.

У переддень професійного свята комунальників ми попрохали Межівського селищного голову В. М. Зражевського розповісти читачам про формат та завдання новоствореного підприємства.

– Останні місяці межівчани та гості райцентру не могли не помітити спеціалізовані бригади, що кожного дня працюють на вулицях та здійснюють обрізку дерев.

Володимире Миколайовичу, ми бачимо в дії комунальне підприємство «Комфорт»?

– Саме так. Комунальне підприємство, створене наприкінці минулого року при Межівській селищні раді.

Чесно кажучи, поки що це виглядає дещо незвично для нас. У містах такі служби при міськвиконкомах не дивина. А ось комунгосп при сільській/селищній раді…?

Але я намагався втілити в життя цю ідею протягом багатьом років, і зокрема, перебуваючи на посаді голови райдержадміністрації.

Більше того, сьогодні вважаю це рішення одним з перших серйозних кроків на посаді селищного голови. Кроків, які виправдали себе.

– Що ви маєте на увазі?

– З огляду на ті плани по благоустрою території, які ми розробляємо і втілюємо в життя – я не уявляю, як можна обійтися без організації, що знаходиться, так би мовити, в оперативному управлінні органу місцевого самоврядування.

Скажіть: кому, як не сільському голові вирішувати питання благоустрою території? А для цього необхідно мати «інструмент».

– Які завдання стоять сьогодні перед підприємством?

– Ключове завдання – це благоустрій райцентру та Межівської селищної ради.

Штат підприємства складає 12 чоловік, а очолює його Віктор Володимирович Макаренко.

Серед працівників є енергетик, який займається вуличним освітленням, також фахівці інших спеціальностей.

У аспекті створення матеріальної бази закуплено бензопили, бензокоси, зварювальний апарат, дизельний генератор тощо.

Як ви вже сказали, перше, що могли реально побачити жителі селища – це санітарна обрізка дерев. Вона проводиться планово.

Планується також робота по озелененню. Розкрию трохи плани: днями закуповується перша партія дерев, які будуть висаджені силами підприємства. Зокрема, алея горобини у парку ім. Чкалова. Окрім того, у дитячих садках райцентру будуть висаджені берези.

Не менш важлива ділянка роботи – це очистка території селища від сміття. Переважно мова йде про центр Межової, паркові зони, проспект.

– Якщо я не помиляюсь, є спроби ремонту доріг?

– Перший досвід вже за плечима. З цією метою нами орендовано трактор та причіп, за що хотілось би окремо подякувати директору ТОВ «Межівське» З. В. Колоту та голові СФГ «Яна» В. Г. Циганковій.

Таким чином, сьогодні бітумно-щебеневим методом (для асфальту не дозволяють погодні умови) проведено ремонт перших 150 кв. м доріг комунальної власності Межівської селищної ради.

– Над чим іще працює «Комфорт»?

– У ці дні підприємство проводить впорядкування кладовищ. Та ж обрізка порослі та встановлення на окремих кладовищах нової огорожі.

Зараз, за активної підтримки голови СФГ «Яна» Валентини Григорівни Циганкової така робота проводиться на кладовищі у с. Славному.

Найближчим часом буде огороджено два кладовища Межової: Григорівське та Кам’янське, матеріали для робіт вже закуплено. До речі, планується не лише огорожа, а й встановлення туалетів та баків для сміття.

Тобто, як бачите головна мета у створенні нового комунального підприємства – перейти в питанні благоустрою від методу суботників (хоч вони теж потрібні) – до методу планової, системної роботи.

Сьогодні я переконаний, що належним чином організувати благоустрій селищної ради без спеціалізованого комунального підприємства просто неможливо.

Тож, з нагоди професійного свята комунальників хотілось би щиро подякувати їм за щоденну копітку працю, побажати їм, міцного здоров’я, благополуччя та родинного затишку.

Спілкувався Євген Хрипун.

Фото не оригінальне.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Рейтинг відсутній)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *