Головна > Межівська громада > Проект рішення про затвердження селищної Програми з профілактики злочинності на території Межівської селищної ради на 2016-2018 роки

Проект рішення про затвердження селищної Програми з профілактики злочинності на території Межівської селищної ради на 2016-2018 роки

                  Проект

МЕЖІВСЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ШОСТА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

Про затвердження селищної Програми

з профілактики злочинності  на території Межівської

селищної ради на 2016-2018 роки

 

З метою зміцнення законності і правопорядку, попередження та розкриття злочинів, запобігання та протидії корупції, захисту особистої безпеки та майнових прав громадян, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про національну поліцію», Указом Президента України від 27 жовтня 2009 року № 870/2009 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 11.09.2009  «Про стан злочинності у державі та координацію діяльності органів державної влади у протидії злочинним проявам та корупції», селищна рада

 

В И Р І Ш И ЛА:

 

1. Затвердити селищну Програму з профілактики злочинності на території Межівської селищної ради на 2016 – 2018 роки» (далі Програма) (додається).

2. Забезпечити фінансування заходів Програми за рахунок коштів селищного бюджету, інших джерел фінансування, передбачених чинним законодавством.

3. Запропонувати Межівському ВП Синельніковського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області (Гавриленко) забезпечити своєчасне і якісне виконання  заходів, передбачених Програмою.

4. Підсумки виконання Програми з профілактики злочинності на території Межівської селищної ради на 2016 – 2018 роки заслуховувати на засіданнях сесій  Межівської селищної ради.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань депутатської діяльності і етики, зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями та законності і правопорядку.

 

Селищний голова                                                                                            В.М.ЗРАЖЕВСЬКИЙ

 

смт. Межова

29  лютого  2016 року

№  – 6/VІІ

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням сесії селищної ради

від 29.02.2016

№ – 6/VІІ

 

ПРОГРАМА

з профілактики злочинності на території

Межівської селищної ради на 2016-2018 роки

1. Загальні положення

            Програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на территорії Межівської селищної ради на 2016 – 2018 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Закону України «Про національну поліцію», Закону України «Про місцеве самоврядування», Указу Президента України від 18 лютого 2002 року «Про заходи щодо подальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян».

Програма являє собою комплекс організаційно-правових заходів селищної ради та Межівського ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області на період з 2016 по 2018 рік, спрямованих на суттєве поліпшення якості профілактики і протидії проявам злочинності.

Метою Програми є підвищення ефективності роботи відділення поліції, посилення профілактичної роботи з боку депутатського складу, виконавчого комітету  селищної ради щодо усунення факторів, що негативно впливають на стан правопорядку в селищі, об’єднання їх зусиль та зусиль громадськості для забезпечення законності і правопорядку на основі чітко визначених пріоритетів.

Головним напрямком Програми є вдосконалення системи взаємодії щодо забезпечення надійного захисту особистості, суспільства та держави від злочинних посягань.

Досягненню мети та напрямку Програми сприятимуть заходи, спрямовані на:

–  створення атмосфери суспільної нетерпимості до злочинності;

–  ослаблення дії криміногенних факторів;

–  недопущення втягнення у злочинну діяльність нових соціальних груп, особливо неповнолітніх;

–  витіснення злочинності з окремих сфер суспільного життя;

У результаті реалізації заходів Програми очікується:

– зниження рівня злочинності, ослаблення суспільної напруги, викликаної  її  впливом;

– поліпшення захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя;

– мінімізація злочинного впливу на молодь та підлітків, усунення причин і умов, що сприяють втягненню їх у протиправні дії;

– підтримання громадського порядку та безпеки громадян на максимально високому рівні;

– зміцнення кадрового потенціалу правоохоронних органів;

 

2. Коротка характеристика сучасного стану злочинності на території

Межівської селищної ради

 

Сучасна криміногенна ситуація на території Межівської селищної ради за останні роки зазнала значних змін. За умов соціально-економічної нестабільності, зниження правосвідомості та моральних цінностей населення, коли окремі форми протиправної поведінки стали розглядатися в масовій свідомості як соціально допустимі і навіть повсякденні, позбавлення виховної роботи серед молоді, злочинність набуває дедалі більш потворних відтінків. Поширюється кримінальний професіоналізм, жорстокість та зухвалість при скоєнні злочинів, їх корислива спрямованість.

Разом з тим, відтворенню злочинності сприяють традиційні криміногенні чинники: розповсюдження алкоголізму та наркоманії, проблеми в родинно-побутовій сфері, зростання безробіття тощо.

 

Відсутність надійних соціальних гарантій для осіб з кримінальним минулим, труднощі їх трудового та побутового влаштування, ускладнює процес становлення.

У звітному періоді на території Межівської селищної ради скоєно і зареєстровано 644 злочинів загальнокримінальної спрямованості.

Із загальної кількості зареєстровано:

–  розбоїв – 0, за аналогічний період 2014 року – 0;

–  грабежів – 0, в 2014 році – 0;

–  умисних тяжких тілесних ушкоджень –  1, у 2014 році –0,

у тому числі зі смертю потерпілих –  0/0;

– крадіжки приватного майна –    45  проти 41 у 2014  році.

Особливе занепокоєння викликає кримінальна активність підлітків.

Поступово на території селища збільшується кількість адмінправопорушень.

Так, протягом 12 місяців 2015 року до адміністративної відповідальності притягнуто 76 осіб, в тому числі за ст. 44 КУпАП –  2 осіб (за незаконне виробництво, зберігання наркотичних засобів), 2  осіб за ст. 51 КУпАП (дрібне розкрадання чужого майна), 0  осіб за ст. 159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринку),  0 особи за ст. 164-10 КУпАП (порушення здійснення операцій з металобрухтом), 8 осіб по ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство), 8 осіб за ст. 173-2 КУпАП (насильство в сім’ї),  10 осіб по ст. 176 КУпАП (зберігання самогону без мети збуту), 20 осіб по ст. 178 КУпАП (розпивання спиртних напоїв у громадських місцях), 2 осіб по ст. 184 КУпАП (невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей), 2 осіб по ст. 185 КУпАП (злісна непокора працівнику міліції), 0 особи по ст. 187 КУпАП (порушення правил адміннагляду),  0 осіб по ст. 197 КУпАП (проживання без паспорта), 0 осіб по ст. 203 КУпАП (порушення іноземцями правил перебування в Україні).

Посилення охорони правопорядку, забезпечення безпеки громадян на вулицях та в інших громадських місцях населених пунктів селищної ради  – одне з основних завдань, які стоять перед правоохоронними органами.

Враховуючи те, що одним із пріоритетних напрямків діяльності по забезпеченню громадської безпеки, зниженню рівня злочинності є об’єднання зусиль працівників правоохоронних органів, селищної  ради, громадських формувань, мешканців селища, організація їх роботи не можлива без впровадження нових форм та методів службової діяльності, використання сучасних технологій та новітніх розробок у галузі комп’ютерної та спеціальної техніки, зв’язку, удосконалення управління силами та засобами, що залучаються до охорони громадського порядку.

У той же час, недостатня кількість патрульних нарядів поліції, їх незабезпечення службовим автотранспортом є стримуючим фактором у забезпеченні ефективної роботи служб з охорони громадського порядку та швидкого реагування на правопорушення.

Для успішного подолання зазначених негативних тенденцій, поліпшення стану охорони конституційних прав і свобод громадян, забезпечення активної протидії злочинності, належної охорони громадського порядку в селищі розроблено комплекс спільних заходів, які викладені в даній Програмі.

 

3. Основні заходи по реалізації Програми

Організаційне забезпечення профілактики злочинності

 

1. Щоквартально аналізувати стан правопорядку на території селищної ради. За результатами аналізу та з урахуванням факторів, що негативно впливають на стан правопорядку, розробляти комплексні плани заходів щодо запобігання злочинним проявам, визначивши посадових осіб, на яких покладається персональна відповідальність за конкретні напрями роботи.

Виконавець: Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, селищна рада.

 

2. Із використанням засобів масової інформації для правового всеобучу забезпечити постійне інформування населення про зміни в законодавстві України, про стан правопорядку в селищі та продовжити більш детальне систематичне вивчення громадської думки про роботу

 

правоохоронних органів, зміцнення зв’язків  з трудовими колективами та населенням за місцем проживання.

 

Виконавець: Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області.                                  Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

Охорона конституційних прав громадян, захист  життя,

здоров’я, честі і гідності людини та її майна від злочинних посягань

            1. Забезпечити системну роботу із зверненнями громадян, неухильне виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», вживати вичерпних заходів для відновлення порушених прав і свобод людини.

Поліпшити рівень аналітичної роботи щодо вчасного виявлення найгостріших суспільно-значущих проблем, що породжують звернення громадян і потребують негайного вирішення. Вживати дієвих заходів реагування.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

2. Проводити облік житла, де проживають особи похилого віку, самотні особи та ті, що визнані судом недієздатними, психічно хворі, хворі на алкоголізм і наркоманію, інші громадяни, що потребують опіки, з метою забезпечення їх особистої безпеки та недопущення незаконного відчуження житла.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради, депутати селищної ради

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

3. Забезпечити дотримання вимог чинного законодавства по захисту прав найбільш незахищених верств населення, в першу чергу престарілих та самотніх громадян.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016 -2018 роки.

 

4. Брати участь у проведенні «Круглих столів» за участю представників правоохоронних органів, молодіжних громадських організацій, політичних партій, засобів масової інформації з питань забезпечення охорони прав і свобод громадян, законності та правопорядку під час проведення масових заходів громадсько-політичного та культурно-мистецького характеру.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

Мінімізація злочинного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище

 

1. Забезпечити постійне та своєчасне виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, їх облік і систематичну перевірку умов проживання та виховання в них дітей.

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради, депутати селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

2. Постійно здійснювати профілактичну роботу з функціонально неспроможними сім’ями, у першу чергу з тими, де батьки ведуть антигромадський спосіб життя, пиячать, вживають наркотичні засоби, тощо. Забезпечити виявлення дітей, які стали жертвами злочинної діяльності дорослих, ведуть бродячий спосіб життя. Сприяти  направленню їх у соціальні заклади для дітей.

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради, депутати селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

Протидія рецидивній злочинності

 

1. Забезпечувати систематичний контроль за поведінкою неповнолітніх і молоді, що відбули покарання та звільнилися з місць позбавлення волі.

 

Виконавець: Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області.

 

2. Сприяти розвитку таких альтернативних форм сімейного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, як дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

3. Сприяти залученню у вільний від навчання час та під час канікул неповнолітніх, учнівської молоді, в першу чергу з малозабезпечених, багатодітних сімей до участі у проведенні масових заходів

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

4. Здійснювати постійний контроль за додержанням вимог чинного законодавства України щодо захисту майнових (житлових) прав дітей. Вжити заходів до виявлення фактів незаконного відчуження житла, що належить дітям, та відновлення їх майнових прав.

Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо захисту особистих, житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають в інтернатних закладах.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

Охорона громадського порядку та безпека дорожнього руху

 

1. З метою профілактики дорожньо-транспортних пригод та порушень правил перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом, передусім вибухових, отруйних, радіоактивних речовин, проводити на території селищної ради оперативно-профілактичні операції.

 

Виконавець: Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

2. З метою посилення контролю за експлуатаційним станом доріг та вулиць, забезпечення учасників дорожнього руху комфортними та безпечними умовами дорожнього руху щорічно проводити комплексне обстеження вулично-шляхової мережі.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради за участю Межівського ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області (за згодою).

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

Запобігання та протидія поширенню наркоманії, пияцтва та алкоголізму

          1. Проводити профілактичні заходи щодо виявлення та взяття на облік осіб, які зловживають спиртними напоями, вчиняють правопорушення, займаються виготовленням самогону та інших спиртних напоїв, вживають наркотичні засоби або психотропні речовини для застосування до них заходів впливу згідно з законами України.

 

Виконавець: Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

2. Систематично організовувати перевірки дотримання в  місцях масового відпочинку молоді Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними».

У разі встановлення фактів немедичного вживання чи збуту наркотичних засобів або психотропних речовин вживати заходів щодо призупинення чи припинення діяльності цих закладів згідно з чинним законодавством.

 

Виконавець: Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

3. З метою широкого висвітлення у засобах масової інформації результатів боротьби з наркозлочинністю  брати участь у проведенні прес-конференцій з представниками засобів масової інформації.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки

 

4. Сприяти у запровадженні різних видів соціальної антинаркотичної, антиалкогольної пропаганди та реклами з метою формування в свідомості громадян, особливо молоді, негативного ставлення до вживання наркотиків та алкоголю.

 

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

Профілактика та протидія корупції

 

1. Здійснювати контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо боротьби з корупцією і хабарництвом, приділивши особливу увагу викриттю корупційних діянь серед працівників виконавчого комітету селищної ради.

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

2. Забезпечити відкритість і прозорість у діяльності селищної  ради, додержання посадовими особами органу місцевого самоврядування вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією», відповідних актів Президента України та Кабінету Міністрів України з даних питань.

Виконавець: Виконавчий комітет селищної ради.

Термін виконання: 2016-2018 роки.

 

4. Фінансове забезпечення реалізації програми

 

Фінансове забезпечення реалізації заходів Програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету у межах чинного законодавства, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

 

5. Реалізації програми та контроль за її виконанням

 

Реалізація Програми забезпечується селищним головою, депутатами селищної ради, виконавчим комітетом селищної ради в межах встановленої чинним законодавством, компетенції та проведення постійної роботи у напрямку профілактики і протидії злочинності.

Координацію діяльності (контроль) щодо виконання даної Програми покласти на постійну комісію селищної ради з питань депутатської діяльності і етики, зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями та законності і правопорядку.

Про хід виконання Програми двічі на рік інформувати депутатів селищної ради на сесіях селищної ради, громадськість селища – в засобах масової інформації.

 

 

Селищний голова                                                                                        В.М. ЗРАЖЕВСЬКИЙ

 

 

Додаток 1

до селищної Програми

з профілактики злочинності

на території Межівської

селищної ради на 2016-2018 роки

 

ПАСПОРТ СЕЛИЩНОЇ ПРОГРАМИ

  1. Назва: селищна Програма з профілактики злочинності на території Межівської селищної ради на 2016 – 2018 роки.

 

  1.  Нормативно-правова база Програми Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про національну поліцію», Указу Президента України від 27.10.2009 № 870/2009  «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 11.09.2009 «Про стан злочинності у державі   та координацію   діяльності органів влади у протидії  злочинним проявам  та корупції»

 

  1. Регіональний замовник або координатори: Межівський ВП Синельниківського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області

 

  1. Мета: забезпечення охорони правопорядку, запобігання корупції, діянь злочинності на території селищної ради.

 

  1. Початок: 1 квітня 2016 року, закінчення: 31 грудня 2018 року

 

  1. Етапи виконання: протягом року

 

  1. Загальні обсяги фінансування, у тому числі видатки державного, обласного, районного та селищного бюджету:

 

  Обсяг фінансування усього (тис. грн.)

За роками виконання

2016

2017

2018

Селищний бюджет

1022

110

381

531

Інші джерела

60

60

Усього

1082

110

441

531

  1. Контроль за виконанням:

– безпосередній контроль за виконанням заходів і завдань програми здійснює постійна комісія селищної ради з питань депутатської діяльності і етики, зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями та законності і правопорядку.

 

Селищний голова                                                                                          В.М. ЗРАЖЕВСЬКИЙ

 

 

Додаток 2

до  селищної Програми з

профілактики злочинності

на території Межівської селищної

ради  на 016-2018 роки

Заходи

до  селищної Програми з профілактики злочинності на території

Межівської селищної ради на 2016-2018 роки

з/п

Найменування заходів

Фінансування

Виконавці

Термін виконання,

сума ( тис. грн.)

1

Аналіз стану правопорядку на території селищної ради посадовими осібами, на яких покладається персональна відповідальність за конкретні напрями роботи щодо запобігання злочинним проявам

 

Селищний бюджет

Виконавчий комітет селищної ради, Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, Дільничий інспектор поліції (за згодою) Постійно

2

Із використанням засобів масової інформації для правового всеобучу забезпечити постійне інформування населення про зміни в законодавстві України, про стан правопорядку в селищі та продовжити більш детальне систематичне вивчення громадської думки про роботу правоохоронних органів, зміцнення зв’язків  з трудовими колективами та населенням за місцем проживання. Сприяти у запровадженні різних видів соціальної антинаркотичної, антиалкогольної пропаганди та реклами з метою формування в свідомості громадян, особливо молоді, негативного ставлення до вживання наркотиків та алкоголю.

Селищний бюджет

Виконавчий комітет селищної ради, Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області (за згодою)

Постійно

 

3

Здійснення профілактичної роботи з функціонально неспроможними сім`ями, у першу чергу з тими, де батьки ведуть антигромадський спосіб життя, пиячуть, вживають наркотичні засоби, тощо.

Селищний бюджет.

Виконавчий комітет селищної ради, Межівський ВП Синельніківського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області (за згодою)

Постійно

 

4

 Систематичне чергування членів виконавчого комітету, працівників Межівського ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській областіта депутатів селищної ради в  місцях масового відпочинку молоді за дотриманням ними Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними».

Придбання ПММ для проведення рейдових заходів по охороні громадського порядку під час проведення на території селища масових (святкових) заходів

Селищний бюджет

Виконавчий комітет селищної ради, Межівський ВП Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області (за згодою)

2016- 15,0 тис.грн

2017- 10,0 тис.грн.

2018 – 20,0 тис. грн.

(на придбання ПММ)

5

Проводити облік осіб похилого віку, самотніх осіб та тих, кого визнано судом недієздатними, психічно хворими, хворими на алкоголізм і наркоманію, інших громадяни, що потребують опіки, забезпечення їх особистої безпеки, недопущення незаконного відчуження житла та при необхідності доставки їх до спеціалізованих закладів. Селищний бюджет, кошти інвестиційних, громадських та інших не заборонених законодавством України джерел. Виконавчий комітет селищної ради 2016- 5,0 тис.грн

2017- 5,0 тис.грн.

2018 – 5,0 тис. грн

6

Придбання, встановлення та обслуговування систем відеоспостереження в місцях масового перебування людей з метою своєчасного викриття осіб, які  вчинили кримінальні чи  адміністративні правопорушення в смт. Межова

 

Селищний бюджет, кошти інвестиційних, громадських та інших не заборонених законодавством України джерел. Виконавчий комітет селищної ради, Межівський ВП Синельниківського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області (за згодою) 2016- 50 тис. грн.

2017 – 6 тис. грн

2018 –  6 тис.грн.

7

Виготовлення робочого проекту та будівництво будинку «Дім шерифа» в складі якого  – приймальна дільничого поліції  та (2 поверх) квартира для проживання. Селищний бюджет Виконавчий комітет селищної ради 2016 –  40 тис. грн.

2017 – 300 тис. грн.

2018 – 500 тис. грн

8

Придбання транспортного засобу та ПММ дільничному інспектору поліції для своєчасного виїзду на місця скоєння кримінальних та адміністративних правопорушень, проведення профілактичних заходів по відпрацюванню населених пунктів селищної ради з метою профілактики вчинення кримінальних правопорушень, виявлення та припинення вчинення адміністративних  правопорушень Селищний бюджет та інших не заборонених законодавством України джерел. Виконавчий комітет селищної ради 2017-  120, 0 тис. грн. в тому числі

60,0 тис. грн. – .селищний бюджет,

60,0 тис. грн. – інші джерела не заборонені законодавством України

Всього необхідно коштів на виконання Програми                                                                                                                                   1082 тис. грн.

в т.ч.                                                                                                                                                                                       2016 рік       –            110 тис. грн.

                                                                                                                                                                                               2017 рік       –   441 тис. грн.

                                                                                                                                                                                                2018 рік       –   531 тис. грн..

Селищний голова                                                                                                                                                                                             В.М. ЗРАЖЕВСЬКИЙ

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Рейтинг відсутній)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *