Головна > Новини > УВАГА! Запрошуються донори

УВАГА! Запрошуються донори

Запрошуються донори крові До уваги донорів Межівського району та всіх, хто хотів би приєднатись до цієї благородної справи.

21 серпня у Межівській ЦРЛ працюватиме виїзна бригада лікарів Дніпропетровської обласної станції переливання крові. Запрошуються донори віком від 18 до 60 років.

Довідки за тел.: (066)218-55-46

Іформація по донорству

Як підготуватися до здачі крові:

  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
  • Не паліть за годину до донації.
  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
  • Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
  • Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Після здавання крові:
10–15 хвилин посидьте спокійно і, якщо ви добре себе почуваєте (не відчуваєте слабкості або запаморочення), пройдіть в буфет і випийте солодкого чаю.

Якщо ви відчули запаморочення, зверніться до медичного персоналу. Найпростіший спосіб допомогти собі – лягти і підняти ноги вище голови або сісти і опустити голову між колін. Не намагайтеся одразу йти чи керувати машиною, якщо у вас паморочиться голова.

Протягом 3–4 годин не знімайте пов’язку і намагайтеся її не мочити. Це вбереже вас від виникнення синця.

Уникайте в цей день важких фізичних і спортивних навантажень, підйому важких предметів, у тому числі і сумок із покупками.

Повноцінно і регулярно харчуйтеся протягом 2 діб після донації і випивайте не менше 2 літрів рідини на день: соки, воду, неміцний чай (алкоголь не рекомендується).

Хто може, та хто не може бути донором:
Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ України.

Взяття крові та (або) її компонентів у донора дозволяється лише за умови, що здоров’ю донора не буде заподіяно шкоди.

Абсолютні протипоказання для донорства:

  • Трансфузійно-трансмісивні захворювання (інфекції, що передаються з кров’ю – ВІЛ/СНІД, гепатити, сифіліс, туберкульоз тощо;
  • Паразитарні захворювання (ехінококоз, токосплазмоз тощо);
  • Соматичні захворювання (злоякісні новоутворення, хвороби крові, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання тощо).

Ризикована поведінка: надання сексуальних послуг за плату, статеві стосунки з малознайомими особами без презерватива, часта зміна статевих партнерів, гомосексуальні стосунки, наркоманія.

(інформацію взято за посиланням: mezhovacpmsd.io.ua/s2614346/informaciya_po_donorstvu)
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *